ИРІЙ
ДОПОМОГА
ПОСЛУГИ
ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК
Сайти:
/ портали /
/ магазини /
/ презентаційні /
/ візитки /
» » Що таке "cms"
Система керування вмістом (Content Management System) — програмне забезпечення для організації веб-сайтів чи інших інформаційних ресурсів в Інтернеті чи окремих комп'ютерних мережах.
Перші СКВ були розроблені на великих корпораціях для організації роботи з документацією. У 1995-му р. від компанії CNET відокремилася окрема компанія Vignette, яка започаткувала ринок для комерційних СКВ. З часом діапазон продукції розширювався і все більше інтегрувався у сучасні мережеві рішення аж до популярних веб-порталів.
Багато сучасних СКВ поширюються як безкоштовні і легкі у встановленні (інсталяції) програми, які розробляються групами ентузіастів під так званою ліцензією GNU/GPL.
Системи управління веб-сайтом часто розраховані на роботу у певному програмному середовищі. Наприклад, система MediaWiki, під управлінням якої працює Вікіпедія, написана мовою програмування PHP і зберігає зміст і налаштування у базі даних типу MySQL або PostgreSQL; тому для її роботи потрібно, щоб на сервері, де вона розміщена, були встановлені веб-сервер (Apache, IIS чи інший), підтримка PHP та системи керування базами даних MySQL або PostgreSQL, а також, в разі необхідності, додаткові програми для обробки зображень чи математичних формул. Такі вимоги є досить типовими для open-source СКВ.

Приклади CMS:
безкоштовні: joomla, drupal, wordpress, phpbb (форум);
комерційні: dle (новини), phpClassifieds (дошка оголошень), eSyndiCat (каталог), phpProBird (аукціон),..уникальные шаблоны и модули для dle