ИРІЙ
ДОПОМОГА
ПОСЛУГИ
ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК
Сайти:
/ портали /
/ магазини /
/ презентаційні /
/ візитки /
» » Що таке "html" та "css"
HTML (англ. HyperText Markup Language — мова розмітки гіпертексту) — стандартна мова розмітки документів у Всесвітній павутині.
Мова HTML була розроблена Тімом Бернерс-Лі у 1980-90 роках.
у 2000 році HTML стала міжнародним стандартом (ISO/IEC 15445:2000).
Остання специфікація: HTML 5, чернетка якої опублікована W3C (Консорціумом Всесвітньої павутини) 22 січня 2008.

Мова HTML розроблялася з метою уможливити використання інформації у Web для усіх типів пристроїв з різним розширенням, - адже досягнення сумісності знижує витрати, оскільки достатньо розробити лише одну версію документу.
HTML впроваджує засоби для: створення структурованого документу шляхом позначення структурного складу тексту: заголовки, абзаци, списки, таблиці, цитати та інше; отримання інформації із Всесвітньої мережі через гіперпосилання; створення інтерактивних форм; включення зображень, звуку, відео, та інших об'єктів до тексту.
Для перегляду HTML-розмітки документа можна використовувати будь-який текстовий редактор.
Для перегляду документу, відтвореного за правилами HTML-розмітки, використовується браузер.

Якщо специфікації HTML жорстко прописані, то стандарт XML (Extensible Markup Language, розширювана мова розмітки) передбачає можливість створення власних тегів і формування їх структури. XHTML (eXtinsible HyperText Markup Language, розширювана мова розмітки гіпертексту) — це мова розмітки, що має таку саму виразну силу як і HTML, але задовільняє синтаксичним правилам XML.
Більшість веб-сторінок створюються за допомогою мови HTML (або XHTML).

CSS (англ. Cascading Style Sheets, каскадні таблиці стилів) — спеціальна мова, що використовується для відображення сторінок, написаних мовами розмітки даних. Найбільш часто CSS використовують для візуальної презентації сторінок, написаних HTML та XHTML, але формат CSS може застосовуватися до інших видів XML-документів.
CSS використовується для того щоб визначити кольори, шрифти, верстку та інші аспекти вигляду сторінки. Одна з головних переваг — можливість розділити зміст сторінки (або контент, наповнення, зазвичай HTML, XML або подібна мова розмітки) від вигляду документу (що описується в CSS).
Таке розділення може покращити сприйняття та доступність контенту, забезпечити більшу гнучкість та контроль за відображенням контенту в різних умовах, зробити контент більш структурованим та простим, прибрати повтори та ін.

HTML разом із CSS та cкриптингом — це три основні технології побудови веб-сторінок.уникальные шаблоны и модули для dle