ИРІЙ
ДОПОМОГА
ПОСЛУГИ
ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК
Сайти:
/ портали /
/ магазини /
/ презентаційні /
/ візитки /
» » Що таке "домен"
Домен (доменне ім'я) - це унікальна послідовність букв, цифр та символів, що однозначно ідентифікують ІP-адресу сервера Інтернет-ресурсу.
ІP адреса визначає місце в мережі Інтернет, доступ до якої здійснюється по TCP/ІP-протоколу.
Ідентифікацію ІP-адрес виконують DNS-сервера (Дозволу Імен Сервера), які перетворюють ІP у доменне ім'я.
Завдяки цьому, користувачеві, щоб віднайти певний ресурс, не потрібно запам'ятовувати послідовність букв, цифр та символів, а досить запам'ятати ім'я сервера.
Чим легше запам'ятовується домен, тим більшу цінність він являє.

Домени діляться по зонах, у кожній зоні діє свій простір імен.
Найпопулярніші зони це: .com - комерційні (найпопулярніша зона Інтернету); .net - технічні; .org - громадські організації; .info - інформаційні домени; .bіz - бізнес-структури.
Також у кожної із країн є своя зона, причому зі своїми особливостями й правилами реєстрації, наприклад: .ua - Україна; .pl - Польща; .de - Німеччина; .su - екс-СРСР; .uk - Велика Британія; .ru - РФ; .us - США; .ca - Канада;...
Домен може складатися з англійських (а віднедавна - і кириличних) букв, цифр і дефіса, причому дефіс не повинен перебувати на початку або наприкінці імені, мінімальна довжина доменного імені - 2-3 символи, залежно від зони, а максимальна - 63 символи.

Більш докладну інформацію про зони імен і припустимі імена в доменних зонах можна знайти на сайті ІCANN (Інтернет корпорації спеціазованих адрес і номерів).

Для визначення власника імені / адміністратора веб-ресурсу, реєстратора імені та сервера парковки (розміщення) існують спеціальні сервіси "Whois".уникальные шаблоны и модули для dle